Embriyoda bulunan kuyruk dokuzuncu haftada iyice kaybolmuştur.

Bu haftada bebeğin kemik ve kıkırdaklarının dokuları oluşmaya başlar. Hamileliğin 9. haftasında bebeğinizin en büyük organı kafasıdır. Bu nedenle kafası önüne doğru eğik şekli C şeklindedir. Bebeğinizin dokuncu haftada tüm organları tam belli olmasada artık oluşmaya başlamıştır. Önümüzdeki hafta içinde artık bebeğinizin gelişimi çok hızlı bir şekilde ilerleyecektir.

Gebeliğinizin 9. haftasında ilk olarak cinsiyet ile ilgili organlar belirginleşmeye başlamıştır fakat hala cinsiyeti belli olmamaktadır.

Hamileliğinizin dokuzuncu haftasında bebeğinizin göz retinası ve gözleri iyice belirgin olmaya başlar. Bu haftadan sonra artık bebeğiniz embriyo döneminden fetal döneme geçiş yapacaktır.

Anne adayımızda 2. adet dönemide gecikmiştir. Vücudunuzda çok fazla farklılık gözlemeyebilirsiniz. Ancak ruhsal olarak çöküntü ve bunalım içinde olabilirsiniz. Kusmalarınız devam etmektedir. Ayrıca her kokuya aşırı hassas davranabilirsiniz. Bu hafta içersinde hayali şeyler görebilir ve kendinizi kaptırabilirsiniz.

9. haftada bebeğinizin boyu yaklaşık 25mm kilosu ise gebeliğinizin 9. haftasında 2,5 gram kadardır.