Yeni doğmuş bir bebeğiniz varsa ve onunla dışarı çıkmak istiyorsanız en dikkat etmeniz gereken şey mevsim şartlarını göz önünde bulundurmanız gerekir.

Ama sizler ne kadar giyiniyorsanız bebeğinize mutlaka bir fazlasını giydirmeniz gerekli. Onun haricinde eğer yaz aylarındaysanız bebeğin ayına özel üretilmiş bir güneş kremi ile onu kremlemek eğer kışsa da hava şartlarına uygun astronot tarzı bir kıyafet veya ayına uygun bir montla desteklemek çok önemli.

Dışarda gezerken bebek arabasının da önemi oldukça fazladır. Bebek arabasında dikkat etmeniz gereken bebeği içine yerleştirdiğiniz de çok sıcak havalarda veya çok soğuk rüzgarlı havalarda, bebek arabasının üstünde paravanının olması hava şartlarından zarar görmesini önleyecektir.

Açık havada dolaştırmak yazda olsa kışta olsa her zaman için daha avantajlıdır. Kötü hava değil kötü kıyafet vardır felsefesinde hareket etmek gerekir.

Özellikle kış aylarında alışveriş merkezlerinde dolaşmak bulaşıcı hastalıklara sebep olacağından önemli mertebe alışveriş merkezlerine gitmemek gerekir. Ama mutlaka dışarı çıkmak hava almak istiyorsak açık havada dolaşmak hem bebek hemde anne içinde daha yararlı olacaktır.

Dışarı çıkarken bebeğimizi beslemek için yanımıza ne almalıyız

Bebeğinizle dışarı çıktığınızda özellikle katı mamaya geçmiş bir bebeğiniz varsa ilk 1 yıla kadar kendi içinizinde rahat olması için hazırladığınız mamaları yanınızda götürmeniz faydalı olabilir. Örneğin evde yaptığımız sebze çorbaları veya sebze pürelerini yada meyveleri bebek ürünlerini koyabileceğimiz kaplar içinde, termal ısı alışverişini geçirmeyen bir çanta içine koyarak taşıyabilirsiniz. Ya da bebek mamalarını taşımak için özel mama kaplarına koyarakta yanımızda taşıyabiliriz.

Eğer bebeğimize meyve vermek istiyorsak onu püre yapmadan cam bir rende ile çantanıza koymanızda oldukça önemlidir. Çünkü püre yaptığımız meyveyi ne zaman yedireceğiniz belli olmadığı için içindeki asit miktarı artacağı için besleyici özelliği kalmayacaktır.

Anne sütünü vermeye devam ediyorsak yada sağdığımız sütü yanımızda taşıyacaksak mutlaka yanımızda yedek evde steril edilmiş bir biberon ve kendinden kapaklı bir emzik olmalıdır. Ayrıca her zaman bulundurmamız gereken ıslak mendil, bebeğin giysileri, bezi gibi ürünleride çantamıza alarak bebeğin dışarıda da sağlık bir şekilde beslenmesine ve bakımına yardımcı olmuş oluruz.

Bebekle dışarı çıkarken yanımıza hangi özellikte bir çanta almalıyız

Bebekle dışarı çıkarken yanımızda bulunması gereken çantanın ilk olarak yağmur yağması durumuna karşı su geçirmeyen özellikte olması gerekir. Böylece içindeki malzemelerimiz zarar görmeyecektir.

İçinde gözleri fazla olan bir çantayı tercih ederseniz, bebek kucağınızdayken içinden birşeyler almak ve bulmak daha kolay olacaktır. Örneğin emziğini, biberonunu ayrı koyacağınız gözlerin olması size oldukça yarar sağlayacaktır.

Bebeğinizin bezlerini ve giysilerini ayrı koymanız için çantanın bölmeli olması gerekir.

Çantanızın hem tutulabilen hemde sırtınıza takılabilen özelliğinin olması, gerektiğinde çantanızı bebek arabasına takmanıza veya çantayı sırtınıza alıp bebeği kucağınıza alıp rahat hareket etmenize olanak sağlayacaktır.