Bebeğiniz ile etkili bağ kurmak isterseniz size önerimiz masaj yaparak onu rahatlatmaktır.

Masaj yapmanın bebeğe sağladığı yararlar

Bebeğiniz ile etkili bağ kurmak isterseniz size önerimiz masaj yaparak onu rahatlatmaktır. Masaj yapmak bebek ile aranızdaki bağı kuvvetlendirecektir. Böylece bebeğiniz kendini güvenli ellerde ve mutlu hissedecektir. Bebeğinizi rahatlatmanın güzel yoludur masaj. Yediklerini rahat bir şekilde sindirmesine yardımcı olursunuz. Ona düzenli bir şekilde masaj uygulamak kaslarının gelişmesinede katkı sağlayacaktır. Fiziki gelişimide olumlu şekilde olacaktır.

Doğru masa nasıl olmalı?

Bebeğiniz doğduktan 2 hafta sonra masaj yaparak rahatlatmaya başlayabilirsiniz. Bebeklere uygun olan yağ ve losyonlar ile uygun bir zamanda masaj yaparak bebeğiniz ile aranızda hem sıcak bir bağ hemde bebeğinizin daha sağlıklı gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta kuru elle masaj yaparak bebeğinizin hassas cildine zarar vermemeniz.

Uygulayacağınız tavsiye edilen masaj şekli; Bebeğinizi sırtı aşağıda olacak şekilde yatırın ve ön kısmına yavaş yavaş masaj uygulayın. Baş kısmından başlayarak oval bir şekilde sakince ayaklarına doğru masaj yaparak inin. Olduki bebeğiniz bu durumdan rahatsız oldu ısrarcı olmayın ve bir süre masaj yapmaya ara verin bebeğiniz sakinleşsin. Sakinleştikten sonra masaja devam edebilirsiniz. Çok fazla bastırmadan hafif hafif bebeğinizin masaj keyfini devam ettirin. Bebeğiniz keyif aldıkça eminim sizde mutlu olacaksınız. Bir kaç kez ön kısımda masaja devam edin. Dikkat etmeniz gereken yer bebeğinizin bıngıldağıdır. Bu kısımda sert hareketlerden kaçının. Baş kısmındaki masajdada dikkatli ve yavaş davranın. Alın kısmından kulaklara doğru dairesel haraketler ile masajı sürdürün.

Boyun kısımlarınıda yukarıdan aşağıya doğru hafifçe ovun. Boyundan omuzlara kadar olan kısımıda oval daireler yapacak şekilde ovmaya devam edin.  Omuz kısmı bittiğinde kollara geçerek el ve parmaklarıda sakin bir şekilde ovun. Parmak kısımlarını parmaklarınızla nazikçe ovun. Göğüs kısmına geçtiğinizde kaburgalarına dikkat ediniz. Göğüs ve karın kısmını yine dairesel hareketler ile dikkatlice bir kaç kez ovun. Bacaklarıda ovmaya devam edin minicik parmaklarınıda bir bir ovduktan sonra ön kısmının masajı bitmiştir. Daha sonra yüz üstü yatırarak tüm adımları sırtı yani arkası için uygulayın.