Saç elektriklenmesi bayanların sıklıkla yaşadığı sorunlardan biri olmaktadır. Özellikle sabahları daha çok karşılaşılan bu durum suyu gören birçok saçtada rastlanmaktadır.

Szilere bu sorunu önleme konusunda birkaç tavsiye vereceğiz. Öncelikle saçlarınızı yıkadıktan sonra iyice kuruladığınızdan emin olmanız lazım. Yoksa arada kalan saçların nemli olması elektriklenme için bir neden yaratabilir. Saç çeşitleri olarak dalgalı, düz v.s gibi birçok saç stilinde bu elektriklenme konusu mevcut olabilir.

Bir diğer yöntem ise hafif nemli bıraktığınız saçlarınızı geniş yollara sahip olan tarak yardımı ile az seviyede kurutma makinesi yardımı ile tarayarak kurutmanız da etkili olacaktır. aynı zamanda başınızı hafif yana doğru eğerek yandan saçlarınızı taramanız da sağlığınız ve metabolizmanızın hızlanması için oldukça etkilidir.

İnce ve kalın telli kişiler için fırça seçimi çok önemli bir husustur. Kalın fırçaları kalın ince fırçaları ise ince telli saçlar için tercih edebilirsiniz.  Saç elektriklemesi şikayetinizi önlemek için saç kremi de kullanabilirsiniz. Tararken ise aşağılardan açarak yukarı doğru çıkmanız saç uzmanları tarafından belirtilmektedir.