Doğum yapılacak hastanede nelere dikkat etmelisiniz konusunda aklınıza takılanlara çözüm bulmaya çalıştık.

Doğum yapmayı planladığınız hastanenin öncelikli olarak yenidoğan bakım ünitesinin bulunmasına ve uzak bir yerde olmamasına çok dikkat edin. Çünkü acil bir durum olduğunda kordon sarkması ve kanama gibi bulgularla erken doğum eylemi başlayabilir. Bu gibi durumlarda anne adayının mümkün olduğu en kısa sürede hastaneye ulaşması sağlanacak mesafede olmalıdır. Eğer doğum yapacağınız hastane özel bir hastane ise doğum odalarından beğendiğiniz odayı doktorunuz ile konuşarak sizin için ayırmalarını söyleyebilirsiniz. Hastane seçimi kadar içeride çalışan personelin tutumu ve davranışları da son derece önemlidir. Ayrıca doğum sonrasında müdahale edecek çocuk doktorunununda belirlenmesi doğumu yaptıracak doktor kadar önemlidir.

Eşinizle beraber doğuma girmek istiyorsanız bunu doktorunuz ve hastaneniz ile görüşmeniz gerekir. Çünkü bazı hastaneler bu duruma izin vermemektedir. Doğum yapmayı planladığınız hastanenin hem normal doğum hemde sezeryan doğum için fiyatının ne kadar olduğunu öğrenin. Yatış sürelerinin ne kadar olduğunu ve doğum sırasında oluşabilecek muhtemel ekstraların fiyatlarını öğrenmek sizin sonradan kötü bir süpriz ile karşılaşmanızı önleyebilir.

Acil durumlar karşısında hastanenin kan ünitesinin olması hayati önem taşıyabilir. Doğum yapacağınız hastaneyi seçme konusunda dikkat etmeniz gereken önemli noktaları sizler için araştırdık ve paylaştık. Ön aşamada yukarıda yazdıklarımızı inceleyip bunlara göre bir plan çıkarıp seçim yapmanız size faydalı olacaktır. Güzel ve sağlıklı bir doğum yapmanız dileğiyle...