Tırnak bakımı kadınlarımızın özen gösterdiği bakımların başında yer alır.

Bir bayanın ellerinin bakımlı ve güzel olması tırnaklarının bakımlı olmasıyla doğru orantılıdır. Bu nedenle tırnak bakımına özen gösteren bayanlar ojelerinin uzun süre dayanmasını isterler.

Ellerinin güzel ve bakımlı olmasını isteyen bayanlarımız için ojelerinin dayanıklı olmasını sağlayacak altın değerindeki tüyoları paylaşıyoruz.

1- Tırnaklarına 2 kat oje uygulayacal bayanların 1. katı sürdükten sonra 2. katı sürmeden önce 1-2 dakika beklemesi gerekir.

2- İş hayatında veya özel hayatınızda tırnaklarınızı sert darbelere karşı koruyun.

3- Tırnaklarınıza sürdüğünüz ojelerin taze olmasına dikkat edin. Son kullanma tarihi geçmiş ojeleri bir şey olmaz diyerek kullanmayın.

4- Tırnağın orta kısmından başlayarak ojeleri sürmek en idealidir.

5- Oje sürme işlemini en az fırça darbesiyle tamamlamak her zaman daha iyidir. Bu nedenle ortalama 3 fırça darbesi uygulayarak oje sürme işlemini bitirin.

6- Sürmüş olduğunuz ojelerin daha uzun ömürlü bir şekilde tırnağınız da kalmasını istiyorsanız sürme işlemine başlamadan hemen önce tırnağınıza tırnak fondöteni görevi gören tırnak bazı uygulayın.

7- Ojenizi tırnağınıza uyguladıktan sonra başka hiçbir işlem yapmadan kurumasını bekleyin.

8- Kuruyan ojenizin üzerine koruyucu ürünler sürebilirsiniz.

9- Oje öncesinde kullanılan nemlendiriciler sürdüğünüz ojenin dalgalanmasına sebep olur.

10- Kimyasal madde ile sürekli haşır neşir olan bayanların eldiven kullanması ojelerinin daha dayanıklı olması açısından son derece önemlidir.