Bebeklerin dünyaya geldikten sonra çıkan ilk dişlerine süt dişleri adı verilir.

Bu dişler görevleri açısından oldukça önemli rol oynarlar. Öncelikli olarak bebeklerin doğru ve sağlıklı beslenmesine yardım eden süt dişleri, bebeğin konuşmasının düzgün bir şekilde gelişimi için de önemli görevler üstleniyor. Süt dişlerinin bir diğer önemli faydası da bulundukları alanı kendilerinin yerine geçecek olan kalıcı dişler için korur ve kalıcı olacak dişlerin gelişmesi esnasında onlara rehberlik eder. Bebekler için bu kadar değerli olan süt dişleri, diğer dişlere nazaran daha fazla organik madde barındıran süt dişleri ve bu yüzden süt dişleri erken çürümeye yatkındır. Bebeklerin dişlerinin erkenden çürümesini önlemek için bakımına son derece özen göstermek gerekiyor. Ağız bakımında Avrupa’nın önde gelen markalarında R.O.C.S. şimdi 0-3 yaş arası bebeklere özel geliştirdiği R.O.C.S. Baby diş fırçaları ile bebeklerinin süt dişlerini korumak isteyen anne babalara yardımcı oluyor.

Bebeklerin hassas dişleri için yumuşak diş fırçası...

R.O.C.S. Baby diş fırçalarının en önemli özelliği, bebek diş ve diş etlerini nazikçe temizlemek için geliştirilmiş ultra yumuşak ve uçları özel olarak yuvarlatılmış fırça kıllarına sahip olması... Pamuksu yumuşaklığa sahip bu kıllar sayesinde bebeğinizin narin diş etlerine ve kırılgan diş minesine zarar vermeden, güvenle temizleyebilirsiniz. R.O.C.S. Baby diş fırçalarının güçlü ve güvenli, medikal plastik Terlux® ile üretilen özel olarak tasarlanmış sapı ise aynı zamanda diş kaşıyıcı olarak kullanılabiliyor. Fırça sapının pürüzsüz yüzey yapısı daha fazla hijyen özelliği sağlıyor ve geniş formu, fırçanın ağız boşluğuna gereğinden fazla girmesini engelliyor.

Bebeğinizin narin dişlerini fırçalayın ve çürüklere karşı önleminizi alın...

Bebeklerde ağız bakımına, bebek 6-8 aylıkken yani ilk dişler ağızda görüldüğünde başlamak gerekiyor. Bebeğinizin dişlerini çürüklere karşı korumak için, sabah kahvaltısı sonrası ve gece yatmadan önce, R.O.C.S. Baby diş fırçası ve 0-3 yaş arası bebekler için geliştirilen özel R.O.C.S. Baby yutulabilir diş macunu kullanarak fırçalayabilirsiniz. Böylece ona erken yaşlarda diş fırçalama alışkanlığı da kazandırabilirsiniz.

R.O.C.S. Baby diş fırçalarını tüm eczanelerde, Joker, e-bebek, SMYK mağazalarından bulabilirsiniz. 4 farklı renk seçeneği ile Fiyat : 12 tl