Renkler konsantrasyonu etkilediği için, çocuk odaları düzenlerken renk önerilerimize mutlaka kulan verin.

• Kırmızı renk coşkuyu, enerjiyi, canlılığı temsil eder. Eğer sakın karaktere sahip bir çocuğunuz varsa kırmızı renkli aksesuarları tercih edin.

Turuncu, güven, mutluluk ve sıcaklığı temsil eder. Çocuk odaları, mutfak ve de koridorlar için kullanılabilecek bir renktir. Geniş mekanlarda tercih edilmeli.

Yeşil sükunet ve huzuru temsil eder. Koyu renklerin tembellik etkisi yarattığı gözlenmiştir. O yüzden çocuk odalarında yeşil rengini kullanırken dikkat edilmeli.

Turkuaz mutluluk ve dengeyi temsil eder. Kullanıldığı alanı olduğundan daha büyük gösterir.

Mavi rengin açık tonları sadakat ve sakinliği temsil eder. Ancak koyu mavi tembellik ve bıkkınlık hissi yaratır. Hareketliliğin fazla olduğu mekanlarda kullanılmamalı.

Pembe duygu ve saflığı temsil eder. Ağrıları azaltıcı etkisi olduğu söylenen pembenin kız çocukları için tüm yaşam alanlarında kullanılması mümkün.

Beyaz renk saflığı ve huzuru temsil eder. İstenen tüm alanlarda gönül rahatlığı ile kullanılır. Dikkat edilmesi gereken tek nokta, hem mekana enerji katma hem de yorucu olmaması adına patlayan bir renkle yani koyu bir tonla desteklenmesi gerekir.