Belki siz farkında değilsiniz ama çocuklarınız yaptıklarıyla sizi sevdiğini gösteriyor.

Çocuklarını karşılıksız seven anneler onların yapmış olduğu sevgi gösterilerini bazen gözden kaçırabilirler. İşte çocuğunuzun sizi sevdiğini gösteren küçük ayrıntılar...

Anne ile çocuğu arasındaki bu muhteşem bağ anne karnında başlar ve ölene kadar devam eder. Doğumdan sonra anne-bebek arasında kimsenin bilmediği özel bir bağ oluşur. Anneler bebeklerini büyük sevgi ve aşk ile büyütürken bebeklerde bu sevgilerini bazı yollar ile ifade ederler.

* Yeni dünyaya gelen bebeğinizin hiç birşeyden haberi yoktur. Tertemiz melek gibidir. Bebeğinizin gözlerine baktığınız zaman size ne kadar değer verdiğini görebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda bebeğiniz sevgisini bazı yollar ile size göstermeye çalışacaktır.

* 8. ayına girmiş bebekler yanında olmadığınız zamanı anlarlar ve tepki gösterirler. Bebeğinizle oyun oynadığınız sırada odayı terk ettiğiniz zaman yüzünü asarlar ve ağlarlar. Yanına geldiğiniz zamansa size gülücük saçarlar.

* Hareketleri kelimelerden daha güçlü olan bebekler, üzgün oldukları zaman koşarak ilk size geleceklerdir. Çünkü onu anlayan tek kişi sizsinizdir. Belki sizi sevdiğini söyleyecek kadar gelişmemiş olabilir ama hareketleri bunu belli eder.

* Çocuklar hayal dünyalarında hediye olarak kabul ettikleri küçük bir taş, bahçeden kopardıkları çiçek veya herhangi bir nesne ile size süpriz yaparak sevgilerini gösterebilirler.

* Hareket halinde olan ve size yardımcı olmaya çalışan çocuğunuz "Anne, bak bunu ben yaptım!" diyerek sizin ilginizi çekmeye çalışır. Çünkü annenin vermiş olduğu onay çocuklar için son derece önemlidir.

* Belli yaşa gelen çocuklar artık annelerini sırdaşı olarak görürler. Kalabalık içinde başına gelen herşeyi, utandırıcı olayları bile sizin kucağınıza gelerek anlatacak ve kendini burada güvende hissedecektir.