Anne olacağınızı öğrendikten sonra ecza dolabınızda mutlaka olması gerekenlerin listesi...

1- Nemlendiriciler

Karnınız zamanla büyüyecek ve cildiniz gerilecektir. Gerilen ve kaşınan cildinizin zarar görmemesi için etkili ve yoğun nemlendiriciler ecza dolabınızda mutlaka bulunmalıdır.

2- Yumuşak Diş Fırçası

Vücudunuzda başka bir canlı daha olduğu için hormanlarınız ve vücut yapınız değişecektir. Bu değişiklik sebebiyle dişleriniz ve diş etleriniz hassaslaşır. Hamile kalmadan önce kullandığınız diş fırçası sert kıllara sahipse onun yerine yumuşak diş fırçası tercih etmelisiniz.

3- Pedler

Hamilelik döneminde idrar kaçırması ve zamansız akıntılar ile baş etmek zorundasınız. Bu yüzden günlük pedler kurtarıcınız olabilir.

4- Vitaminler

Doktorunuz tarafından belirlenen başta folik asit ve demir olmak üzere ihtiyacınız olan vitaminleri almanız için verilen vitamin ilaçları gözünüzün önünde durmalıdır.

5- Mide Yanması İçin Tabletler

Hamilelik süresince en sık karşılaşılan bir diğer problemde mide yanmalarıdır. Asit giderici ilaçları doktorunuzun tavsiye ile kullanabilirsiniz.

6- Hemeroit Kremleri

Gebelik döneminde büyüyen rahim sonucu ortaya çıkan baskı hemeroit problemine sebep olmaktadır. Doktorunuza danışarak dolabınızda hemeroit kremi bulundurmanız tavsiye edilir.

7- Güneş Kremi

Hamilelik döneminde cilt oldukça hassaslaşır. Bunun sonucunda güneşe maruz kalan ciltte lekeler görülür. Bü yüzden güneş koruyucu kremlerin dolabınızda bulunmasında yarar vardır.

8- Epilasyon Ürünleri

Cildiniz ile temas eden tüy dökücü kremler kimyasal madde içerdikleri için hamilelik döneminde pek tavsiye edilmez. Ayrıca hamilelik döneminde ağda yapmak oldukça acı verebilmektedir. Bunun yerine epilasyon aletleri ve jilet gebelikte yakın ilişki içerisinde olacağınız malzemelerdir.