Bebekler için zararlı olmayan bu doğal pişik kremlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bebeklerin ciltleri biz erişkinlere göre oldukça hassastır. Yetişkinlerin kullandığı krem ve pudralar hassas olan ciltlerini tahriş edebilir. Bu yüzden bebeğinizin pişiği için aldığınız kremlerin içeriğine mutlaka dikkat etmeniz gerekir.

Bebeklerde pişik için en ideal yöntem doğal olarak hazırlanmış pişik kremleridir. İşte ebeveynlere tavsiye edeceğimiz pişik kremlerininin malzemeleri ve hazırlanışı;

Bebeklerde Pişik İçin Doğal Krem 1. Tavsiye

Malzemeler
1 çay bardağı kadar mısır nişastası
Lavanta yağı

Hazırlanışı
Orta büyüklükte bir kap içine mısır nişastasını ve krem kıvamını verecek kadar lavanta yağını ekleyip blendır yardımıyla iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı hava alması için delikli bir kavanozun içine koyun. Günde 2 defa bebeğinizin pişik olan yerlerine gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken nokta lavantaya alerjisi olan bebeklerin kullanması sakıncalı olabilir.

Bebeklerde Pişik İçin Doğal Krem 2. Tavsiye

Malzemeler
Bir su bardağı kadar doğal işlem görmemiş sızma zeytinyağı
Yarım çay bardağı kadar balmumu (Karışım sırasında erimesi için önceden kazıyın)
Yapılan doğal pişik kremini koymak için ufak kapaklı cam kavanoz veya kap

Hazırlanışı
Ufak bir tencere içine koyulan zeytinyağı, balmumu ilave edilerek ısıtılmaya başlanır. Tencere içinde bulunan balmumunun erimesinin hemen ardından sıcak şekilde cam kavanozun ya da kabın içine dökülür. Balmumu zeytinyağı kaynamaya başlamadan hemen eriyeceği için dikkatli olun. Kavanozun içine döktüğünüz karışımın soğumasını ve donmasını bekleyin. Doğal pişik kreminiz hazırdır. Kavanoz ya da kapta bulunan donmuş kremi sıcak su yardımıyla akıtarak kullanabilirsiniz. Donan kremin çok katı ya da çok sulu olmaması gerekir. Hafif katı form sürme açısından en ideal olanıdır. Aşırı katı veya aşırı cıvık olan kremler için zeytinyağı ya da balmumu kullanarak kıvamını ayarlayabilirsiniz.