Sağlıklı kilo verme işi zamanla olmaktadır. Ancak hamilelik döneminde dikkati kilolarınızdan çok başka yerlerinize çekmeniz oldukça zarif görünmenizi sağlayabilir.

Doğumdan sonra eski kilonuza gelmeniz zaman alacaktır. Az bir kadın çok kısa bir zaman diliminde eski kilolarına gelebilmektedir. Bunun dışındaki kadınlar için kilo vermek zaman alan bir süreç gerektirir. Bu zaman diliminde doğru giyim tarzıyla olduğunuzdan daha zayıf görünebilirsiniz.

İşte hamilelik sonrası bayanları zayıf gösterecek tüyolar;

- Tüm hanımların bildiği gibi siyah renkli giysiler zayıf gösterme konusunda oldukça büyülüdür. Dışarı çıkarken giyeceğiniz siyah bir elbise veya tişört sizi olduğunuzdan daha zayıf göstermeye yetecektir.

- Zayıf görünmek için giydiğiniz giysilerin tamamen siyah olması kötü görüntü yaratabilir. Bu nedenle kullandığınız aksesuarlar ile kıyafetlerinize renk katmalısınız. Renkli bir çanta, kolye veya küpeler ile kıyafetlerinizi renklendirin.

- Hamilelik döneminde özellikle son zamanlarında kullanılan giysiler doğumdan sonra bol gelebilir. Ziyan olmasın diye bunları giyme konusunda ısrarcı olmayın.

- Eğer hamilelik döneminde kullandığınız giysiler yeniyse ve tekrar kullanmak istiyorsanız terziye gidip bedeninize göre küçültmelisiniz.

- Aksesuar kullanmaktan kaçınmayın. Çünkü dikkat çekici bir aksesuar kullanmanız dikkati kilolarınızdan çok taktığınız aksesuara çekecektir. Uzun bir küpe, kolye ya da renkli bir eşarp doğru seçim olabilir.

- Sade kıyafetler seçin, karışık desenleri bulunan ve cepli kıyafetlerden kaçının.

- Zayıf görünmeniz için pantolon seçimide oldukça önemlidir. Çok uzun pantolon tercih ederseniz olduğunuzdan daha şişman ve kısa gözükebilirsiniz. Bu nedenle alacağınız pantolonların topuğunuzun yarısına gelecek boyda olmasına özen gösterin.

- Daha zayıf görünmeniz için kıyafetlerinizin altına korse giyebilirsiniz.

- Dikkati kilolarınızdan dağıtmak için V yakalı bluzlar güzel bir tercih olacaktır. Çünkü giyilen V yakalı bluzlar boynunuzu meydana çıkaracak ve uzun görünmenizi sağlayacaktır.

- Günlük yaşamın ayrılmaz parçası olan jeanlar hayat kurtarıcı olabilir. Ancak tercihiniz ne çok sıkan ne de çok bol jeanden yana değil üstünüze tam oturan jeanden yana olmalıdır.